پمپ وکیوم , خرید پمپ وکیوم , فروش پمپ وکیوم , قیمت پمپ وکیوم

پمپ وکیوم , پمپ وکیوم خشک , پمپ وکیوم,وكيوم,سايد چنل,ايربراش , vacuum , sparmax , پمپهاي وكيوم , سايد چنل, كمپرسور , اسپارمكس , بلوئر

پمپ وکیوم , پمپ وکیوم خشک , پمپ وکیوم,وكيوم,سايد چنل,ايربراش , vacuum pump , پمپهاي وكيوم , سايد چنل, كمپرسور بلوئر

پمپ وکیوم , پمپ وکیوم خشک , پمپ وکیوم,وكيوم,سايد چنل,ايربراش , vacuum , vacuum pump , پمپهاي وكيوم , سايد چنل, كمپرسور , اسپارمكس , بلوئر

پمپ وکیوم , پمپ وکیوم خشک , پمپ وکیوم,وكيوم,سايد چنل,ايربراش , vacuum , پمپهاي وكيوم , سايد چنل, كمپرسور , اسپارمكس , بلوئر

پمپ وکیوم , پمپ وکیوم خشک , پمپ وکیوم,وكيوم,سايد چنل,ايربراش , vacuum , پمپهاي وكيوم , سايد چنل, كمپرسور , بلوئر

پمپ وکیوم , پمپ وکیوم خشک , پمپ وکیوم,وكيوم,سايد چنل,ايربراش , vacuum , پمپهاي وكيوم , كمپرسور , اسپارمكس , بلوئر
پمپ وکیوم , پمپ وکیوم خشک , پمپ وکیوم,وكيوم,سايد چنل,ايربراش , vacuum , پمپهاي وكيوم , اسپارمكس , بلوئر

تاریخچه پمپ وکیوم

در دوران روم باستان قدیمی ترین پمپ وکیوم پمپ مکنده بود. مخترع پمپ وکیوم دانشمند آلمانی به نام اتووان گریکه بود که حدود 370 سال پیش به طور تخصصی طراحی و ساخت نسخه ابتدایی پمپ وکیوم را آغاز کرده بود. کاربرد مهم پمپ وکیوم در سه قرن گذشته باعث رشد این دستگاه شده است. امروزه دستگاه پمپ وکیوم هم پیچیدگی و هم بازدهی بیشتری نسبت به قبل دارد.

پمپ وکیوم چیست؟

پمپ وکیوم (Vacuum Pump) یا ترجمه آن (پمپ خلا) دستگاهی است برای ایجاد خلا در یک محفظه ی آب بندی شده. به این صورت که با تخلیه مولکولهای هوا باعث ایجاد خلا نسبی در آن محفظه می شود. پس کاربرد اصلی پمپ وکیوم برای ایجاد فشار منفی از طریق مکش می باشد. این عملیات از چند دهم تا چندین متر مکعب در ساعت قابل انجام است. الکتروموتور و سیلندری که در پمپ وکیوم تعبیه شده است با توجه به میزان وکیوم مورد نیاز ظراحی شده و چون مصرف انرژی در پمپ وکیوم اهمیت دارد هدف از تولید پمپ وکیوم با سیلندر و الکتروموتور مناسب بیشترین بازدهی و مصرف کمتر انرژی می باشد. دستگاه پمپ وکیوم سه نوع مختلف دارد که با توجه به اندازه و قدرت هر کدام توان آنها با هم متفاوت است.

پمپ وکیوم چگونه کار می‌کند؟

مکش اصل کار پمپ وکیوم است. پمپ وکیوم انواع حالت ماده مثل گاز و مایع را مکش می کند. در این فرآیند که فشار منفی گفته می شود، فشار محیط وکیوم از فشار بیرون کمتر می شود و در نهایت محیط خلا ایجاد می شود. پمپ وکیوم دو مدل دارد 1- پمپ وکیوم یک مرحله ای 2- پمپ وکیوم دو مرحله ای. در مدل یک مرحله ای هم فشار کمتر است و هم میزان خلا کمتر است و با قطع جریان برق عملیات وکیوم قطع می شود. میزان وکیوم کردن هر دستگاه با متر مکعب بر ساعت اندازه گیری می شود و این میزان هم روی قیمت دستگاه پمپ وکیوم و هم کاربرد آن تآثیرگذار است.

انواع پمپ وکیوم

1- پمپ وکیوم آب در گردش
2- پمپ وکیوم روغنی
3- پمپ وکیوم خشک

1- پمپ وکیوم آب در گردش

حرکت دورانی و خارج از مرکز پروانه در محفظه ی پمپ که داری میزان مناسبی آب است باعث بوجود آوردن رینگ آب در جهت گردش پروانه می گردد.محیط هایی با قدرت مولکول بر واحد حجم، بسیار پایین ایجاد کنند. چرخش مداوم پروانه در داخل آب محدود شده بین قسمت مکش و دهش پمپ و جداره ی داخلی، رینگ آب در یک طرف افزایش می یابد و عمل مکش یا وکیوم صورت می گیرد.

2- پمپ وکیوم روغنی

عملکرد اینگونه از وکیوم ها همانند وکیوم های خشک بوده، با این تفاوت که تیغه ها در محفظه ی روغن حرکت کرده و باعث ایجاد خلاء می شود به منظور رسیدن به دقت خلاء بالاتر عموما از وکیوم های روغنی استفاده می شود. وکیوم های روغنی به دو نوع تک مرحله و دو مرحله تقسیم می شوند

3- پمپ وکیوم خشک

مپ های وکیوم خشک دارای یک روتور که در داخل آن شیار هائی وجود دارد که تیغه هایی از جنس گرافیک می باشد، با چرخش روتور در محفظه ای که خارج از مرکز است تیغه همانند پارو هوا را منتقل کرده و باعث ایجاد خلاء می شود. این پمپ ها در صنایع آزمایش گاهی، صنایع کاغذ و مقوا، صنایع چوب و بطور کلی در صنایعی که بخار آب یا روغن باعث بروز اختلال شود مورد استفاده قرار میگیرد.

کاربرد پمپ وکیوم

یکی از کاربردهای پمپ وکیوم استفاده از آن در کولر گازی است که برای خارج کردن رطوبت و خارج کردن گازهای غیر قابل تقطیر مورد استفاده قرار می گیرد. بعضی از پمپ های وکیوم مینیاتوری که وزن کمی دارند برای تجهیزات پزشکی کاربرد دارند. کاربرد پمپ وکیوم در آزمایشگاهها برای انجام امور تحقیقاتی و آزمایشهایی که نباید اکسیژن و گازهای دیگر وجو داشته باشند.

نکات بسیار مهم در خرید پمپ وکیوم

پمپ وکیوم دست دوم به خاطر تحمل فشار بالا شاید آسیب دیده باشد و می بایست توسط فروشنده پمپ وکیوم گارانتی شده باشد و هر چند که خرید پمپ وکیوم دست دوم نسبت به مدل آکبند آن به صرفه نیست. برای خرید پمپ وکیوم باید در نظر داشته باشید که چه میزان خلا می خواهید در یک شیفت کاری داشته باشید که هم خرید به صرفه داشته باشید و هم دستگاه متناسب با کارتان را بخرید. فروشگاه وکیوم گستر می تواند به شما مشاوره بدهد که بهترین و مناسبترین دستگاه پمپ وکیوم را بخرید.

فروش پمپ وکیوم

فروشگاه وکیوم گستر با بیش از 20 سال تجربه در زمینه ساخت و واردات انواع پمپهای وکیوم بلوئر ساید چنل با کادری مجرب و کارآزموده و کارگاه مجهز جهت تعمیر و سرویس و ارائه خدمات پس از فروش به صنعت کشور می باشد. شرکتهایی که وکیوم گستر افتخار همکاری با آنها را داشته است می توان از شرکت مپنا بابت تعمیر، ساخت، سرویس ونگهداری پمپهای وکیوم و روتس نام برد. در زمینه دستگاه اتوکلاو بیمارستانی، شرکتهای مختلفی از پمپهای وکیوم آب در گردش ساخت این مجموعه استفاده می کنند. همچنین کارخانجات مختلف از جمله صنایع سیمان، قطعات خودرو، مراکز دانشگاهی و تحقیقاتی، آزمایشگاههای صنعتی و پزشکی، صنایع آب و فاضلاب، کارخانجات مقواسازی که نه تنها بعنوان تامین کننده پمپ بلکه در زمینه مشاوره نیز در خدمت آنان بوده و هستیم.

TOP
corner
TOP