پمپ وکیوم

پمپ وکیوم روغنی

پمپ وکیوم , پمپ وکیوم روغنی

پمپ وکیوم , پمپ وکیوم خشک , پمپ وکیوم,وكيوم,سايد چنل,ايربراش , vacuum , sparmax , پمپهاي وكيوم , سايد چنل, كمپرسور , اسپارمكس , /h3>

پمپ وکیوم , پمپ وکیوم خشک , پمپ وکیوم,وكيوم,سايد چنل,ايربراش , vacuum pump , پمپهاي وكيوم , سايد چنل, كمپرسور بلوئر

پمپ وکیوم , پمپ وکیوم خشک , پمپ وکیوم,وكيوم,سايد چنل, vacuum , vacuum pump , پمپهاي وكيوم , سايد چنل, كمپرسور , اسپارمكس , بلوئر

پمپ وکیوم , پمپ وکیوم خشک , پمپ وکیوم,وكيوم,سايد چنل, vacuum , پمپهاي وكيوم , سايد چنل, كمپرسور , اسپارمكس , بلوئر

پمپ وکیوم , پمپ وکیوم خشک , پمپ وکیوم,وكيوم,سايد چنل, vacuum , پمپهاي وكيوم , سايد چنل, كمپرسور , بلوئر

پمپ وکیوم , پمپ وکیوم خشک , پمپ وکیوم,وكيوم,سايد چنل, vacuum , پمپهاي وكيوم , كمپرسور , اسپارمكس , بلوئر
پمپ وکیوم , پمپ وکیوم خشک , پمپ وکیوم,وكيوم,سايد چنل, vacuum , پمپهاي وكيوم , اسپارمكس , بلوئر

پمپ وکیوم روغنی

یکی دیگر از انواع پمپ وکیوم، پمپ وکیوم روغنی است که در فضای بسته خلاء زیادی ایجاد می کند و به خاطر اینکه از روغن برای ایجاد خلاء استفاده می کند نام آن را پمپ وکیوم روغنی گذاشته اند.

ویژگی پمپ وکیوم روغنی

پمپ وکیوم روغنی از مایعات جایگزین استفاده نمی کند و یک مهر و موم محکم ایجاد میکند که برای صنایع مختلف خیلی اهمیت دارد. پمپ های وکیوم روغنی نسبت به سایر انواع پمپ وکیوم گرانتر هستند و حتی هزینه تعمیر و نگهداری آن هم بیشتر است. روغن مصرفی در پمپ وکیوم روغنی از تقطیر روغن های معدنی تولید می شود تا در برابر تغییرات شیمیایی و گازهای خورنده و حرارت بالاسی ایجاد شده مقاوم باشد.
در هنگام عملکرد پمپ وکیوم روغنی گاز پس از خروج از پمپ کیوم با بخار روغن همراه است.برای جذب این بخار و برگرداندن آن به مخزن روغن، پمپ وکیوم روغنی فیلتر روغن خروجی با کیفیت دارند. در صورتی که میزان روغن پمپ وکیوم روغنی کافی نباشد خیلی زود خراب می شوند به خاطر همین امر پمپ وکیوم روغنی مجهز به گیجی است که میزان روغن وکیوم موجود در پمپ وکیوم به طور دائم چک شود.

انواع پمپ وکیوم روغنی

1- پمپ وکیوم روغنی روتاری وین (Rotary Vane یا پره دوار)
2- پمپ وکیوم روغنی اسکرو (Screw یا پیچی)

طرز کار پمپ وکیوم روغنی روتاری وین

ابتدا چرخش 180 درجه روتور خارج از مرکز در داخل سیلندر گاز را مجبور به ورود به داخل محفظه پمپ وکیوم روغنی می کند سپس روغن از مخزن روغن به داخل محفظه پمپ وکیوم روغنی تزریق شده و به تدریج حجم اشغال شده توسط گاز در محفظه هلالی شکل تشکیل شده از روتور و پره های آن افزایش می یابد. در این هنگام خلاء مورد نیاز در محفظه ای که گاز از آن تخلیه می شود، ایجاد شده و با چرخش بیشتر روتور و کم شدن فضای بین روتور و استاتور، حرکت پره های روتور در گاز موجود تراکم ایجاد کرده و شیر تخلیه را وادار به باز شدن می کند. سپس گاز از خروجی پمپ تخلیه می شود. در آخر فیلتر خروجی، گاز تخلیه شده را از بخار روغن جدا می کند.

طرز کار پمپ وکیوم روغنی اسکرو

پمپ وکیوم اسکرو یک پمپ وکیوم دو محوره است، نحوه عملکرد پمپ وکیوم روغنی اسکر به این صورت است که دو روتور با شیارهای مارپیچی و زاویه دار آن، بصورت خلاف جهت یکدیگر (بصورت نر و مادگی) با حرکت دورانی و خلاف جهت خود، گاز را از سمت ورودی به سمت خروجی هدایت می کند. این عمل موجب ایجاد خلاء یا مکش در ورودی می شود.

کاربرد پمپ وکیوم روغنی

1- صنایع غذایی و بسته بندی
2- خودرو سازی
3- صنایع فلزی
4- ساخت و تأمین تجهیزات الکتریکی
5- سیستم های خلاء مربوط به استریلیزه کردن و اتوکلاو
6- سیستم های خلاء نیروگاهی
7- دستگاه های آزمایشگاهی و تحقیقاتی
8- تست نشتی در نشت یاب ها
9- سیستم های ساکشن مرکزی در بیمارستان ها
10- پمپ وکیوم پشتیبان برای پمپ های وکیوم بالا
و ...

مزایای استفاده از پمپ وکیوم روغنی

اولین مزیت پمپ وکیوم روغنی عملکرد مداوم و پیوسته در شرایط کاری سخت و همچنین قابلیت اعتماد بالا و مکانیزم عملکرد ساده است. تعمیر و نگهداری پمپ وکیوم راحت است و مصرف انرژی پایینی دارد و همچنین عملکرد فوق العاده از فشار اتمسفر تا فشار نهایی و برای رسیدن به محدوده خلاء بالا و با ظرفیت جریان حجمی بالا، به سادگی با بوستر پمپ وکیوم و سایر پمپ های وکیوم فشار بالا سازگار می شوند. با بخار آب سازگار است و همان طور که در قبلا هم ذکر کردیم مجهز به گیج روغن است.همکاران فروشگاه وکیوم گستر

TOP
corner
TOP